HON

V sobotu 23. listopadu 2019 uspořádalo MS Javorník Osíčko tradiční hon na drobnou zvěř. Hon probíhal na katastru Osíčko a Příkazy. Zúčastnilo se 38 Střelců, 15 honců a 5 lovecky upotřebitelných psů. Slovilo se 6 zajíců a 18 bažantů kohoutů. Počasí bylo slunečné, foukal však nepříjemně silný vítr. Začínalo se v 9.00 hod. nástupem u OBECNÍHO DOMU. Bylo celkem 5 lečí. Hon proběhl bez nějakých mimořádných událostí. Výřad proběhl rovněž u OBECNÍHO DOMU, kde hospodář s předsedou poděkovali všem zúčastněným za ukázněný průběh honu a následovala Poslední leč při pohodové a velmi příjemné muzice One Classic - Herbe.
Celý hon se držel v duchu dodržování mysliveckých zvyků a tradic a ne jinak tomu bylo na poslední leči. Králem honu byl vyhlášen Škrabal Pavel ml., nelepším honcem byl vyhlášen Kapsia Ruda a nejlépe pracujícího psa vedl Mašláň David.
Po tomto vyhlášení následovalo losování tomboly, která byla jak už je zvykem našeho spolku Javorník Osíčko pestrá a bohatá. Nezbývá než všem kdo se této akce zúčastnili ještě jednou poděkovat za příjemnou atmosféru kterou vytvořili a těšit se na další příjemné chvilky strávené v přírodě.

Myslivosti zdar.

VYCHÁZKA

V sobotu 28.prosince 2019 se uskutečnila vycházka na ukončení roku. Tato akce má již mnohaletou tradici. Sejdeme se po svátcich, projdeme honitbu a když se podaří tak se sloví zajíček který se dá do tomboly na ples v Komárně. Zůčastnilo se 23 střelců a 3 lovecky upotřebitelní psi. Ulovilo se 5 zajíců a 9 bažantů kohoutů.
Letošní vycházka probíhala v opačném směru. Začínalo se na Vičarově louce a končilo se v Komárně. Poslední leč proběhla v místní hospůdce v Komárně. Byli vyhlášeni král honu, nejlepší honec a nejlepší pes. Předseda rovněž poděkoval panu Liboru Vičarovi, který zajišťoval se svými koníky svoz ulovené zvěře. Následovalo kamárádské posezení při výborném zvěřinovém guláši, dobrém moku bohaté tombole a troše myslivecké latiny. Všichni společně jak honci tak lovci se příjemně pobavíme a postupně se rozejdeme domů.

Fotografie z této akce budou doplněny později.

Foto